تاروت شناسی

روانشناسی کارت های تاروت

در تاروت خوانی از طریق معانی اشکال و نماد شناسی کارت های تاروت خیلی ها تعجب می کنند تاروت چگونه و از کجا این تفاسیر را شرح می دهد. ورق های اولیه ی فال تاروت تحت تاثیر فرهنگ عامیانه قرار دارد اما ورق های جدید به خصوص ورق هایی که در قرن گذشته ساخته شده اند معانی و تفاسیری را شرح می دهند که به روانشناسی کارت های تاروت مرتبط می شود و بیش از حد فرویدی نیستند!

تاریخچه روانشناسی کارت های تاروت

روانشناسی کارت های تاروت به صورت متداول در بسیاری از تعاریف وجود دارد، اما به طور خاص، روانشناسی یونگ بر معانی تاروت در فال تاروت بسیار تاثیر گذار است. کارل گوستاو یونگ (۱۸۷۵-۱۹۶۱)، در اصل دانشجوی فروید بود، اما از روش روانکاوی تحلیلی فروید برای ایجاد سیستمی از نمادهای مخصوص به خود استفاده کرد.

علاقه ی زیاد یونگ با عنصر روحانی بشر همراه با علاقه ی او به الهامات، رویاها و طالع بینی به نظر می رسد بیشتر به فال گیری های باستانی مرتبط است تا روانشناسی مدرن. تجربیات شخصی یونگ، مثل فروید، تاثیر زیادی در نظریه های او داشتند. توانایی های روحی یونگ مستند شده و تجربیاتش شامل تله پلتی، احضار روح، وحی و الهامات می باشد.

یونگ معتقد بود که “ناخودآگاه جمعی پایه و اساس همان چیزی است که پیشگامان آن را عطف همه چیز می دانند”. برای یونگ، روان انسان به سه بخش جداگانه تقسیم می شود: ضمیر خودآگاه، ناخودآگاه فردی و ناخودآگاه جمعی. (نگاه کنید به ارتباط تاروت با ناخودآگاه انسان)

کهن الگوها و روانشناسی کارت های تاروت

 کهن الگوها، شخصیت های قدرتمند جهانی و نمادها در ناخودآگاه فردی و جمعی وجود دارند و درک و تجربیات ما را شکل می دهند.
کهن الگوها همچنین بارها و بارها در اسطوره ها، افسانه ها و داستان ها ظاهر شده اند. جوزف کمبل، یک انسان شناس و نویسنده محبوب که در مورد کهن الگوهای جهان جستجو می کرده، این الگوها و جایگاهشان را در همه ی فرهنگ های مختلف جهانی ثبت کرده است.

در نوعی از چیدمان کارت های تاروت در فال تاروت امپراتور زن نماد یک زن با توانایی بچه دار شدن و برکت است و امپراتور مرد یک پدر عبوس و سخت گیر را نشان می دهد و این ها تنها چندین کهن الگوهای تاروت هستند.
طرفداران یونگ معتقدند احساسات و الهامات ما از تصاویر تاروت در سطح ناخودآگاه عمل می کنند و اجازه می دهند دانش بزرگی به سطح ضمیر خودآگاه برسد.

تاروت خوانی

در تاروت خوانی و روانشناسی کارت های تاروت، کهن الگوها و نمادها در کنار هم یک الگوی بزرگتر را تشکیل داده یا به پرسشگر کمک می کنند پاسخی برای خود پیدا کرده یا مشکلاتش را حل کند. مثل بسیاری از پیشگویی های دیگر نمادها کمک می کنند احساسات و ایده ها در سطح خودآگاه خودشان را نشان دهند. نمادهای تاروت در فال تاروت به پرسشگر کمک می کنند با احساساتی که تا کنون ردشان کرده بود ارتباط برقرار کند.(نگاه کنید به رموز تصاویر تاروت)

شناخت تصاویر و معانی کهن الگوها برای کسی که تاروت می خواند و با فال تاروت سروکار دارد یا پرسشگر، حالتی درونی داشته و به او کمک می کند همه ی نشانه های حاضر در زندگی اش را درک کند. برای کسانی که از خودشان راضی نیستند، کار کردن با کهن الگو کمک می کند کهن الگوی درونی خود را بشناسند زیرا هر شخصی حامل مجموعه ای از نمادها است. همه ی ما می توانیم با این کهن الگوها و نمادها استعداد ذاتی خود را پیدا کنیم.(نگاه کنید به معنی کارت های تاروت)

بیشتر بخوانید:
خرید کارت های تاروت با آموزش رایگان
آموزش جامع فال تاروت
اصول و مبانی اولیه آشنایی با تاروت
فال تاروت یک کارتی، دو کارتی و سه کارتی
معنی کارت های درباری تاروت

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن