تاروت شناسیتاروت کبیر

کارت شماره ۲۱ تاروت کبیر- جهان کائنات

معنی کارت جهان کائنات در جهت صحیح: کامل شدن، ادغام شدن، دستیابی و سفر

معنی کارت جهان کائنات برعکس: عدم تکمیل، عدم خاتمه و سکون

تصویر شناسی و نماد شناسی

در مرکز کارت جهان کائنات در تاروت کبیر، زنی برهنه در حال رقص و شادی را در پایان و تکمیل سفرش مشاهده می کنید. این جشن و پایکوبی در کارت جهان کائنات تاروت کبیر نه تنها برای تحقق اهداف بلکه برای آغازهای جدیدی که وعده داده شده است می باشد. او یک پایش خم کرده و مانند کارت تاروت کبیر شماره  ۱۲ (مرد به دار آویخته) حالت پاهایش را شبیه به صلیب درآورده است اما او حسی کاملا متضاد با کارت مرد به دار آویخته تاروت کبیر دارد. هر چقدر کارت ۱۲ تاروت کبیر بیانگر درونیات است، کارت جهان کائنات تاروت کبیر نشان دهنده برونیات است. در هر یک از دستانش چوبی است که بیانگر تکامل و تعادل است.

او در کارت جهان کائنات توسط شاخه گلی سبز و ضخیم احاطه شده است که نماد موفقیت، پیروزی، دستاورد و تحقق است و در بالا و پایین با دو روبان قرمز رنگ شبیه نشان بی نهایت ∞ که نماد جاودانگی و ابدیت است بسته شده است. روبان های قرمز ابدیت در کارت جهان کائنات تاروت کبیر پیام آور پاداش های بی پایان و جاودانه ی تلاش های مثبت در دو جهت اصلاح خود و آنچه در اطرافمان است می باشد.

هماهنگی کارت جهان کائنات و کارت چرخ و اقبال تاروت کبیر

تصاویری که در چهار گوشه تصویر کارت کائنات می بینید دقیقا همان تصاویر و سمبل های موجود در کارت چرخ و اقبال (۱۰) تاروت کبیر است. جالب توجه است که کارت جهان کائنات هماهنگی زیادی با کارت چرخ و اقبال دارد زیرا منعکس کننده پیشرفت چرخه ای زمان و تجربیات انسانی است. چهار پیکر (شیر، گاو، عقاب و انسان خوش سیما) بیان کننده چهار نشانه ثابت زودیاک یعنی چهار نشان ( Leo , Taurus , Aquarius , Scorpion ) است. این چهار نشان سمبل های چهار عنصر اصلی، چهار خال تاروت صغیر، چهار جهت جغرافیایی، چهار فصل سال و همچنین چهار گوشه جهان کائنات می باشند و همه این ها درون بینش و قدرت زن رقصنده قرار دارند.

در علوم نجوم سیاره مربوط به کارت جهان کائنات تاروت کبیر، زحل می باشد.

بیشتر بخوانید:
اصول و مبانی اولیه آشنایی با تاروت
آشنایی با رموز تصاویر تاروت
نمادهای فال تاروت

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن