تاروت شناسیتاروت کبیر

کارت شماره ۷ تاروت کبیر- ارابه

معنی کارت تاروت کبیر ارابه در جهت صحیح: کنترل، نیروی اراده، پیروزی، ادعا و تصمیم

معنی برعکس کارت تاروت کبیر ارابه: عدم کنترل و هدایت و رفتار خصمانه

تصویر شناسی و نماد شناسی

کارت ارابه که کارت شماره ۷ تاروت کبیر می باشد با صورت فلکی برج سرطان در ارتباط است.
ارابه در میان سایه بانی منقش به ستاره های شش سر قرار دارد که این بیانگر تاثیرات آسمانی کارت تاروت کبیر ارابه در فال تاروت است، هلال ماه هایی که روی شانه های مرد به سمت بیرون قرار دارد نشان دهنده ی جهان سرشت هستند. نمادهایی که روی لباس او در کارت ارابه نقش بسته اند نمادهای کیمیاگری هستند و نشانه ی ایجاد تغییرات روحی و معنوی انسان اند. در این کارت تاروت کبیر شکل چهار گوش نماد زمین است، علامتی از قدرت اراده. تاج متشکل از برگ های بو و ستاره بروی سر وی نشان دهنده ی عالی ترین مرتبه ی دستاورد انسان در تکامل معنوی و روحانی است.

بال های روی ارابه در کارت تاروت کبیر ارابه نماد بال های فرشته هستند و در تعالیم هندوها سمبل احساس سبکی، معنویت و امکان ترقی و پرواز بسوی بالاترین درجات معنوی است. فرفره قرمز رنگی که زیر بال ها قرار دارد نماد تعادل و همچنین مجسمه های ابولهول سیاه و سفید به مفهوم خیر و شر است. مجموعه این سه نماد در کارت ارابه به معنای ایجاد تعادل و کنترل میان بدی و خوبی توسط روحی بزرگ و معنوی است.

ارابه ران افساری در دست ندارد و فقط عصایی که در کارت جادوگر است را به دست گرفته. او توسط قدرت اراده ی خود چیزها را کنترل می کند، درست مانند جادوگر، کاخ های پشت سر او بیانگر این است که او به تمدن و مادی گرایی پشت کرده تا مسائل معنوی را فراگیرد.

بیشتر بخوانید:
تفسیر کارت های تاروت کبیر
آموزش جامع فال تاروت
اصول و مبانی اولیه آشنایی با تاروت

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن