تاروت شناسیتاروت کبیر

کارت تاروت کبیر شماره ۱۲- مرد به دار آویخته

معنی کارت مرد به دار آویخته در جهت صحیح: تعلیق، محدودیت برای رسید به ارزش ها، رها کردن، فداکاری و نگاه کردن به زندگی از زاویه ای دیگر

معنی برعکس کارت مرد به دار آویخته: بی تصمیمی، تردید، تاخیر و بی تحرکی

تصویر شناسی و نماد شناسی

در کارت مرد به دار آویخته تصویر جوانی را مشاهده می کنیم که بوسیله یک پا از یک شاخه صلیبی مانند که نماد درخت زندگی جهان است آویخته شده و از چهره ی آرام او مشخص است که با اراده خویش خود را آویزان نموده است. دست هایش که در پشت کمرش بسته شده اند با رأس سرش شکل یک مثلث را ترسیم و به سمت پایین اشاره می کند و وضعیت پاهایش نیز نقش یک صلیب را ارائه می دهد. همچنین دور سرش هاله ای از نور است که نشانه ی حصول و دستیابی به معنویت است.

کارت مرد به دار آویخته در فال تاروت کبیر بیانگر تسلیم و سرسپردگی نهایی است و نوعی معلق شدن، وقف کردن و قربانی کردن خود برای رسیدن به اهداف با ارزش تر است. این گونه ای از مدیتیشن و خودسازی است برای شکستن و رهایی از الگوهای قدیمی رفتارها و عادات بدی که شما را محدود ساخته اند. درختی که از آن آویزان است با برگ های درخت انگور و جوانه هایی بر روی آن نماد آن است که این موقعیتی که خود را در آن نهاده است می تواند به سرانجامی امید بخش و حاصل خيز منتهی شود.

در کارت تاروت کبیر شماره ۱۲، مرد به دار آویخته تا اندازه ای هنوز اسیر زمین است، زیرا پایش به صلیب بسته شده است. او حداقل به درجه ای از مرحله تکامل رسیده است اما هنوز به آن آزادی کاملی که در کارت شماره ی «۲۱» کائنات نمایان گردیده، نرسیده است. علامت V علامت اتمام کار بزرگ است. پیروزی معنویت و تبديل شهوات پست تر به طلای خالص است. سیاره مرتبط با این کارت سیاره نپتون نماد فداکاری و آرمانگرایی است.

بیشتر بخوانید:
آشنایی با رموز تصاویر تاروت
نمادهای فال تاروت بر اساس اسطوره شناسی
تفسیر کارت های تاروت کبیر

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن